Elu Iirimaal

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba. Riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Eestis elavatel määratlemata kodakondsusega isikutel, kellel on välismaalase pass ja Eesti tähtajaline või alaline elamisluba on riiki sisenemiseks vaja viisat. Viisa taotlemise tingimustega on võimalik tutvuda siin.

Iirimaal elamiseks, töötamiseks või õppimiseks ei pea Eesti kodanikud taotlema eraldi luba või tõendit.

Enne kui tulete Iirimaale elama, tutvuge tingimustega siit.

Iirimaal elamisel igapäevaeluks (perekond, arstiabi, töötamine, õppimine jne) vajaminevat infot on võimalik saada Citizen Information kodulehelt.

Arstiabi Iirimaal ajutiselt viibides

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad Iirimaal ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart.

Arstiabi saamise kohta Iirimaal saab lugeda siit. Kiirabi saab Iirimaal kutsuda numbritelt 999 ja 112.  Arstiabi on Iirimaal tasuline.

Lemmiklooma toomine Iirimaale

Vajalikku infot lemmikloomade toomiseks Iirimaale leiab pettravel.gov.ie.

Liiklus

Iirimaal  kehtib vasakpoolne liiklus. Kiirusepiirang sõidukitele on linnas 50 km/h, maanteedel 100 km/h ja kiirteedel 120 km/h, kui ei ole näidatud teisiti. Liikluskultuur on Iirimaal üldjuhul heal tasemel ning liiklejad on üksteise suhtes viisakad ja tähelepanelikud.

Päevatuledega sõitmise kohustust ei ole, kuid paljud teevad seda. Autot on keelatud juhtida alates 0,5 promillisest joobest. Turvavööd peavad olema kinnitatud kõigil reisijatel. Autojuhid peavad mobiiltelefoniga rääkimiseks kasutama hands-free seadet.

Juhul kui soovite oma sõidukiga jääda Iirimaale kauemaks kui kuueks kuuks, peate selle registreerima kohalikus sõidukite registreerimiskeskuses ning vahetama välja ka juhiload. Lisainfot leiate siit.

Dublini ühistranspordi kohta leiab ülevaate siit NB! Dublini bussides sularahas tasumisel peab summa olema täpne.