Eesti suursaadik Iirimaal Kairi Künka andis üle volikirja

Täna, 16. septembril andis Eesti suursaadik Kairi Künka üle volikirja Iirimaa presidendile Michael Daniel Higginsile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Künka ja president Higgins Eesti ja Iirimaa vaheliste suhete edendamise võimalusi. „Lisaks kahepoolsetele suhetele on Eestil ja Iirimaal väga hea koostöö Euroopa Liidus ja rahvusvahelistes organisatsioonides,“ sõnas Künka.

Ühtlasi arutati Ukraina toetamist Venemaa agressiooni vastu seismisel. „Nii nagu Eestigi, seisab Iirimaa kindlameelselt meie ühiste väärtuste kaitsmise eest ning pakub Ukrainale igakülgset toetust, kuni Ukraina selle sõja võidab, ning on valmis Ukrainat aitama oma riigi ülesehitamisel,“ ütles Künka.

Lisaks rääkisid Künka ja Higgins ka energiajulgeolekust Euroopas. „Eesti ja Iirimaa on mõlemad mereriigid – miks mitte teha koostööd taastuvate energiaallikate, sealhulgas tuuleenergia tehnoloogiate väljatöötamisel, mis on jätkusuutlik alternatiiv traditsioonilistele energiakandjatele.“

Kairi Künka on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Künka asus välisteenistusse 1992. aastal. Ta on töötanud suursaatkonnas Helsingis ja juhtinud rahvusvahelise õiguse ning õigusloome bürood. 2017. aastast kuni Iirimaale suundumiseni töötas Künka peakonsulina USAs New Yorgis.